Zapomeňte na easy money! Dal si housku s debrecínkou a šel na trénink! Jak skončil?
Kdo se probojuje do finále?ZDROJ: UPC Fight Cesta Bojovníka
Seznámení mají za sebou. A pro některé to bylo kruté a přísné vystřízlivění. Thajský box si nevybírá. Dali jste se na vojnu, chcete vyhrát, bojujte. V úterý večer šel do světa premiérový díl sportovní reality show UPC Fight Cesta bojovníka. První z šesti, kde šestnáct bojovníků bude v pyramidě bojovat o nejlepšího. Ten pobere slávu a do kapsy mu připluje 50 tisíc.
Představení, sledování potencionálních soupeřů a taktizování. Úsměvy, za kterými je skryta i rivalita. Někteří na první soustředění nepřijeli s výstavní fyzičkou, jiní byli překvapeni, že hned na úvod se museli poštípat. Půtky o prostor, sebevědomí o navýšení ega.
Celkem je na programu šest epizod, které kamery zaznamenají od prvního tréninku až po finálový zápas. Z podstaty pyramidy proběhnou tři turnaje.
„Asi deset minut před tréninkem jsem do sebe nacpal housku se sýrem a debrecínkou. Možná to byl ten spouštěč. Neměl jsem vůbec jíst,“ kál se po prvním tréninku Marek Beták. Houska změnila skupenství a opustila ústrojí. „Přijedeš a pobliješ se po 20 minutách, to ses spletl. Je tu pár katastrofických scénářů,“ nebral si servítky Ondřej Hutník, jeden z trenérů.
Zdolání kopce, koupání v řece, týmové soutěže červeného a modrého týmu. Někdy ostřejší reakce, sprostá slova, tvrdé tréninky, řev, povzbuzování. Takový kontaktní sport bývá. „Nikdo si nelehá na zem, tyhle projevy slabosti tady nechceme vůbec vidět. Víme, že to je náročný, ale nikdo vám neřekl, že to tady bude jednoduchý,“ dal hned v úvodu jasnou radu Hutník.
On, Zdeněk Pernica, Jaroslav Hodina a Michal Vančura. Čtveřice trenérů, každá dvojice má svůj tým, osmičku, která je namixovaná ze silnějších i slabších kusů. Vše se ale může změnit.
„Sparingy mě docela překvapily, dali nás jako streetfightery do kruhu, to bylo celkem zajímavý,“ okomentoval první hodiny v Cestě bojovníka Nikolas Krivák. „Dneska to byl řádný masakr, dvoufázové tréninky, každý se tu chce sekat, každý se chce ukázat. Na to nejsem zvyklý. My se na sparingách posekáme, ale takový light. Tady každý bomby do hlavy,“ přidal se zase Boris Zavadský.
Čtvrtfinálový turnaj proběhne už 10. dubna od 19 hodin v pražském Spejbl Gymu bez přítomnosti diváků. Fanoušci ale o něj nepřijdou. Mohou ho sledovat online za 10 euro/249 korun v předprodeji, následně pak za 12 euro/299 korun.
„Nemusíte se řezat vší silou, ale ukažte se, ať vidíme vaši techniku. Chci vidět kvalitu, kterou jste si přivezli. Uděláte kombo a zastavíte. Nejste pytel, v zápase taky nebudete pytel,“ snažil se povzbuzovat bojovníky trenér Jaroslav Hodina. Ne vždy uspěl.
„Měl jsem očekávání, že se nejdřív seznámíme, že to bude pinkačka, dáme nějaké nácviky. Sparing mě překvapil, byl tvrdej. Výkony lidí mě překvapily,“ přiznal Matěj Trčka.
Pár jedinců se s prvními tréninky pralo, poznali, že tohle může bolet. A taky bolelo, někdy muselo jít všechno zlo ven. Jedni ho vyslali v tréninku na protivníka, další se pozvraceli a bojovali hlavně sami se sebou. Taky zlo, jen posláno špatným směrem.
„Je to dobrý, bude to dobrá show,“ věří Hutník v lepší zítřky. Přesto. „Jejich blicí eskapády od prvních tréninků... Podle mě se budu do 50 let budit hrůzou,“ usmála se česká postojářská legenda.
Co bude v příště? Easy money to nebudou...