Procházka spojil síly s mnichy. Jde o to dosáhnout správného stavu mysli a vědomí, popisuje
04.06.2024
Autor: Miroslav Obluk
Jiří Procházka.FOTO: se souhlasem Jiřího Procházky
Trénink Jiřího Procházky nikdy nepatřil mezi ty konvenční. Český bojovník s oblibou testuje své vlastní tělo netradičními způsoby, technikami. Rád si zabouchá do stromu, s chutí se také zavře na několik dnů do tmy. Hranice lidského smýšlení posouvá na novou úroveň. Své kroky si pečlivě promýšlí, i díky tomu je hvězdou, bojovníkem té nejvyšší úrovně. Své tělo neustále testuje novými přístupy, naposledy svůj trénink spojil s partou šaolinských mnichů.
Na první pohled klidná tvář, pod níž se schovává duše i principy bojovníka, takovou představu má svět o klidných učencích, kteří v sobě ukrývají neuvěřitelnou sílu.
Šaolinští mniši jsou takřka nadpřirození bojovníci, kteří využívají síly meditace a extrémně náročného výcviku. Létají vzduchem, jejich těla se ohýbají do neuvěřitelných pozic, dokážou se postavit na ostré břity nebo plout vzduchem, neseni jen na hrotech kopí.
Jejich učení fascinuje řadu zvídavých lidí i jediného Čecha, který v UFC došel až na samotný vrchol. "Cestou MMA je obsáhnout principy boje, tudíž nahlédnout do všech bojových sportů a bojových umění a přijmout za své a využít v boji to, co je nám z těchto stylů vlastní a přirozené. Tentokrát jsem se setkal se šaolinskými mnichy, u kterých mě zaujal rozsah technik, atletičnost a bojový duch," rozepsal se jednatřicetiletý válečník na svém Instagramu, kam přidal i video trénujících mnichů.
"Aby to fungovalo v MMA, nebo boji jako takovém, je třeba to mít vytrénované tak, aby to člověk mohl implementovat do všech situací. A věřte mi, jde jen o to dosáhnout správného stavu mysli a vědomí, kde mizí veškeré hranice a všechny techniky těla jsou k dispozici. I takové, o kterých člověk ani nevěděl," popisoval Jiří.
Ten se s tajemnými mnichy potkal na tréninku, jejich návštěvu si velice užil, načerpal od nich cenné poznatky. Pokud budou o podobný prožitek stát i fanoušci, mají možnost. "Budou mít vystoupení v Praze, v Brně a v Českých Budějovicích, kam bych vás rád pozval," lákal Jiří na jubilejní 30. ročník světového turné, během nějž skupina patnácti mnichů z kláštera Shaolin cestuje po světě.
Klášter Shaolin je domovem mnoha asijských bojových umění, od kung-fu až po karate. Toto místo leží kousek od města Čeng-čou v čínské provincii Che-nan. Vybudoval jej v roce 464 samotný císař dynastie Wej, Siao-weneman.