Na Brichtovi měnit nic nebudeme, Možný je světová špička, říká šéf RFA. Jaké změny chystá?
25.03.2022
Autor: Ondřej Huml
První akci má RFA za sebou. Co bude dále?FOTO: RFA
Jsou to téméř na den přesně dva týdny, co si dal boss RFA Boris Marhanský ten nejlepší dárek k narozeninám. Uspořádal totiž první galavečer své nové organizace a rozhodně se dá říct, že výsledek byl povedený. Jak na turnaj pojatý jako Warm Up vzpomíná on sám a co by třeba chtěl do příště změnit, nejen o tom promluvil v rozhovoru pro kaocko.cz.
Jak s odstupem času hodnotíte premiérovou akci RFA?
Určitě jsme velmi spokojení. Chtěli jsme si hned na začátku vyzkoušet několik věcí a myslím, že to dobře dopadlo. Přišlo nám spoustu kladných ohlasů, a to ať už od lidí či samotných fighterů, kteří byli velmi spokojení. Myslím, že celkově to byl vážně vydařený event. Samozřejmě pár chybiček by se našlo, ale víme o nich a do květnového turnaje je chceme odstranit.
Z čeho jste měl před turnajem vůbec největší obavy?
Trochu jsem se bál, aby nám dobře fungovalo Pay-Per-View. Pečlivě jsme se na to ale připravili a udělali jsme maximum, aby nám to nespadlo. Drtivá většina reakcí byla na PPV nakonec pozitivních, takže i tohle nám snad vyšlo. Na druhou stranu, pořád je to něco, co nemáte zcela pod kontrolou. Můžete jen zajistit ty nejlepší věci a doufat, že při ostrém testu náhle neselžou. Navíc šlo o můj první event, jenž byl spojený s přímým přenosem, takže jistý stres tam v tomhle směru byl.
Prozradíte, kolik PPV jste na turnaj prodali?
Dohodli jsme se, že podrobná čísla zveřejňovat nebudeme. Na všech platformách dohromady to ale bylo řádově několik desítek tisíc.
Co považujete za vůbec největší plus úvodního turnaje?
Především to, že jsme lidem ukázali, že i takhle velké eventy umíme dělat. Doufám, že už ani naši největší kritici nebudou říkat, že to nezvládneme. Zvládneme a na hodně vysoké úrovni.
A co se naopak moc nepovedlo?
Možná byl ten turnaj zbytečně moc dlouhý. Což ale bylo dáno tím, že jsme propagovali i čtyři amatérské duely, které celý večer samozřejmě prodloužily. Už od příště tak pojedeme jen profi zápasy, klasicky rozdělené na hlavní kartu a prelims. Amatérské bojovníky ale budeme samozřejmě podporovat dál. Jen se o smlouvu v RFA utkají už jinde a nikoliv přímo v rámci našeho galavečera. Šestihodinový turnaj už je totiž na nějaké diváky až moc dlouhý. Budeme se chtít vejít zhruba do čtyř hodin.
Na turnaji se představilo několik velkých jmen. Prozradíte, který ze zápasníků vás stál nejvíce peněz?
Řeknu to tak, že nejnákladnější byly oba hlavní fighty. Tedy ten Lea Brichty s Tamirlanem Dadaevem a souboj Tomáše Možného s Michalem Reissingerem.
Brichta svůj duel sice celkem rychle vyhrál, po zápase měl však proslov plný dosti peprných slov. Vyčinil jste mu za ně?
Nevyčinil. Už ve svém názvu máme, že chceme být fakt real. A to v první řadě platí pro samotné bojovníky. Ať říkají klidně to, co si fakt myslí, s tímhle já nemám žádný problém. I když je tedy pravda, že sám Leo se mi po turnaji za svá slova omlouval. On sám si přál, aby jeho zápas s Dadaevem probíhal zcela jinak, tak byl trochu rozhořčený. Někoho jeho komentář pobavil, někoho dalšího zase možná trochu pohoršil. Ale měnit na Leovi nic nebudeme.
Brichta by měl být jednou z hlavních hvězd i příštího turnaje. Už jste pro něj našli soupeře?
Zatím ne. Měl se mu postavit jeden zahraniční bojovník, ale minulý týden ten zápas ze zdravotních důvodů zrušil. Takže hledáme dál.
Vážně skvělé představení ukázal Možný, který v kleci zrušil Reissingera. Co jste na jeho výkon říkal?
Tomáš je v postoji naprostá světová špička. Vždycky dokáže udělat parádní zápas, ne náhodou tak soutěží i v Glory, což je taková kickboxerská Liga mistrů. Na obranu Reissingera ale musím zase říct, že měl pouze sedm dní na přípravu. Vzal ten zápas na poslední chvíli jako náhradník za zraněného Maročana Zouhaira Benadiho, a možná i proto měl ten souboj takhle rychlý konec.
Nejatraktivnější válku celého galavečera předvedli Matěj Kozubovský s Jakubem Benkem. Postojářské bitvy tak určitě museli splnit vaše očekávání...
To rozhodně ano. Právě zápas těchto dvou pak fanoušci vyhlásili i nejlepším soubojem celého večera, a to zcela jednoznačně. Celkově se ukázalo, že mix MMA a postojářských bitev může vedle sebe fungovat moc dobře. Dostali se ke mě námitky ve smyslu, že spoustu fighterů pak bude mít polámané ruce, nic takového se však naštěstí nepotvrdilo. Určitě tak chceme tyhle disciplíny kombinovat i nadále. Poměr osm zápasů v MMA na čtyři postojové je podle mě ideální. Zvlášť když na česko-slovenské scéně figuruje hned několik vážně skvělých bojovníků, kteří zatím nedostali prostor se na takových galavečerech ukázat.
Chystáte na příští turnaj nějaké hodně velké jméno, které jste zatím neoznámili?
Přesně tak. V hlavním zápase nastoupí přední česko-slovenský fighter, jehož jméno jsme zatím nikomu neprozradili. Dočkáte se v průběhu dubna.
Může tím velkým jménem být bývalý titulový vyzyvatel Oktagonu Milan Ďatelinka?
To bych zatím nechtěl komentovat.