Jednoruký bojovník se stal profesionálním thajboxerem. Ještě ho nikdo neporazil
26.02.2021
Autor: Bohumil Králík
Jake Peacock v akci...ZDROJ: UFC
I se značným hendikepem se dá prosadit v bojových sportech mezi zdravými jedinci. Důkazem je Jake Peacock, syn fotbalové legendy Chelsea a Queens Parku Rangers Gavina Peacocka, jenž se narodil bez pravé ruky, a přesto se stal profesionálním thajboxerem.
Rodina Peacockových se přestěhovala z Británie do Kanady v roce 2008, kdy otec Gavin uzavřel kariéru televizního fotbalového experta a stal se kazatelem. V roli pastora začal pracovat v kostele v Calgary.
Jeho aktuálně 27letý syn je navzdory chybějící ruce ve své profi kariéře zatím neporažen, pyšní se bilancí 4:0. Všem pochybovačům tak vytřel zrak.
„Táta i máma byli vždy fantastičtí. Nevěděli, že se narodím bez jedné ruky. Byl to tedy pro ně velký šok. Ale nikdy mě přehnaně neopečovávali. A nezakazovali mi dělat různé věci. Vyrůstal jsem tak, že jsem si dělal vše po svém,“ rozpovídal se o svém osudu pro britský deník The Sun.
Univerzitně vzdělaný bojovník dokonce tvrdí, že se vlastně nikdy ani nepovažoval za tělesně postiženého.
Používá víc nohy a hlavu
„Samozřejmě nemůžu dávat standardní údery, takže bojuji trochu odlišně. Mám v zápasech jiný dosah než soupeři. Hodně používám nohy, abych se dostal na dostřel a i se svojí pravou paží můžu nadělat spoustu problémů. Můžu ji použít jako hák nebo loket. A když se trefím, bývá to dost tvrdé. Používání mozku mi jako bojovníkovi i trenérovi hodně pomohlo,“ popisoval zvláštnosti svého pojetí boje.
Kvůli hendikepu byl Peacock podle svých slov nucen vždy přemýšlet jinak než ostatní. I díky tomu může pomáhat jiným, kteří se vypořádávají s podobnou životní situací. „Můžu být nápomocen lidem bojujícím s různými překážkami,“ uvedl.
Je jasné, že otec Gavin je na svého syna, který se musel popasovat s nelehkým osudem, patřičně hrdý a dobře ví, co pro něj sportovní kariéra znamená.
„Jake chce, aby si ho lidé zapamatovali jako dobrého bojovníka. Nejen jako toho bojovníka s jednou rukou,“ zdůraznil bývalý fotbalový záložník, jenž oblékal dresy Newcastlu, Chelsea, QPR a Charltonu.
Místo zápasu 50hodinový porod
S aktivním fotbalem se rozloučil v roce 2001, poté přesedlal na dráhu fotbalového experta. V této roli byl naposledy během mistrovství Evropy 2008, pak vyměnil fotbal za kazatelnu.
Že si Jake Peacock v životě musí vše vybojovat a vydřít potvrdila i nedávná šťastná událost v rodině, která měla ale velmi dramatický průběh.
Místo svého pátého profesionálního zápasu v kariéře ve Wyomingu pomáhal svojí manželce při domácím porodu jejich syna Charlieho, který trval nekonečných 50 hodin.