Česká reprezentace slaví historický úspěch. Doba bronzová a nominace na Světové hry
24.10.2021
Autor: Martin Viktorin
Česká reprezentace na MS v Itálii uspěla!FOTO: se souhlasem Martina Viktorina
Jeden z největších turnajů v kickboxu zažila v minulých dnech Itálie. Proběhlo mistrovství světa pod prestižní organizací WAKO, na kterém bylo více než 1500 závodníků. Česká reprezentace se neztratila, naopak. Jak uspěla? Výsledky zhodnotil Martin Viktorin, jeden ze státních trenérů.
„Máme za sebou více jak týden těžkých bojů s těmi nejlepšími z celého světa pod nejprestižnější asociací kickboxu WAKO. Pojďme si krátce shrnout, co se za ten týden událo a jak dopadla naše reprezentace mezi elitou světa.
Celkově jsme vybojovali jedenáct medailí rozdělených do devíti bronzových a dvou stříbrných, což já osobně hodnotím a řadím mezi TOP úspěchy české reprezentace. Pokud bych měl hodnotit jen počet medailí, tak jsme zažili vůbec nejúspěšnější výjezd v historii na MS WAKO dospělých.
V tatami disciplínách jsme měli pouze tři zástupce, nicméně zde se prokázalo rčení, že není důležitá kvantita. Rozhodující je kvalita. Všichni tři si odváží medaile ze svých disciplín a já hodnotím jejich výkony i výsledky velmi pozitivně.
Konkrétně mě překvapil Jakub Tvardek, který nejen, že byl poprvé na tak velkém turnaji, ale zároveň mu je pouhých osmnáct let a už dokázal vybojovat bronzovou medaili mezi muži. Velký úspěch zaznamenal na tatami také Adam Pánek, který si odváží dvakrát bronz nebo i Standa Godla s bronzovou a dokonce i stříbrnou medailí ve veteránech. Všichni mají můj respekt.
V ringových disciplínách jsme zaznamenali velký úspěch nejen na stupních vítězů, ale i ohledně nominace na Světové hry, které se budou konat v roce 2022.
Organizace WAKO vybrala několik váhových kategorií na tomto šampionátu pro nominaci na WG (World Games). Ve vybrané váze do 75kilo uspěl reprezentant Petr Dvořáček z klubu Falcon Kickbox Vysoké Mýto. Petr předvedl skvělé zápasy i formu. V jeho váze bylo celkem 29 soupeřů a skončit na třetím místě je velmi dobrý výsledek, který potvrzuje i nominaci na Světové hry.
Další reprezentanti vybojovali také neméně cenné výsledky. Druhým zástupcem mezi muži byl Adam Stráník, který vybojoval také bronz. Poté se už ujaly otěží pouze ženy. Vicemistryní světa se stala Tereza Cvingerová v K-1, Markéta Krejzlová, Šárka Melínová bronz v K-1 a stálice ve WAKO turnajích Lucie Mlejnková, která vybojovala bronz v Lowkicku. Tím si připsala do své sbírky už neuvěřitelnou jedenáctou medaili z WAKO ve své dosavadní kariéře. Lucka je vůbec neúspěšnějším bojovníkem v naší zemi, co do počtu získaných titulů WAKO.
Nejen závodníci, ale i trenéři se zapříčinili a pomohli těmto výsledkům. Jejich práce není být “jen” v rohu. Oni se podíleli na přípravě každého závodníka a určitě jim patří stejné uznání. Bavíme se o státních trenérech a jejich asistentech, ale nezapomínáme také na domácí trenéry jednotlivých reprezentantů, kteří odvedli tu větší, hlavní a důležitou část přípravy s jejich svěřenci. Nedílnou součástí je péče o reprezentanty, tímto bych rád poděkoval fyzioterapeutovi, tím byl v Itálii Michal Frána.
Ne všichni se dostali na bednu, ale to vůbec nesnižuje jejich kvalitu! Do reprezentace se dostal každý proto, že jsou za nimi výsledky a ty potvrzují, že se jedná o bojovníky s velkým “B”. Nejde pokaždé vyhrávat, tohle je naprosto normální v každém sportu. Proč padáme? Abychom se naučili znovu se zvednout.
Nedílnou součástí každého výjezdu jsou i rozhodčí, kterým také děkujeme za skvělou reprezentaci a práci, která není vůbec jednoduchá. Velké díky všem, kteří nám fandili a ČSFU za možnost reprezentovat naši zem.“