Bojová Formule 1 v Třinci. Zde odstartovala nová éra
04.02.2024
Autor: Miroslav Obluk
Ring a za 15 minut klec...FOTO: Professional Muaythai League
Osmé pokračování, nová éra. Slovenská organizace PML uspořádala svůj první letošní galavečer, do roku 2024 vstoupila v novém kabátku. Poprvé v historii organizace byly na turnaji k vidění zápasy v MMA. Ring se během noci bleskurychle měnil na klec. Proměnou si prošlo i vážení před zápasem či rozdávání bonusů. Zkrátka kompletní změna, jež organizaci vedenou Tomášem Tadlánkem, posunula na novou úroveň. "Měl jsem z toho ohromnou radost," přiznal po turnaji Tadlánek pro kaocko.cz.
V Třinci jste nastartovali novou éru. Zavedli jste nová pravidla, uspořádali jste první zápasy v MMA. V průběhu turnaje se ring změnil na klec. Tato proměna proběhla hladce. Jak náročná byla časově, finančně?
Finančně to byla velká investice. Nevím vůbec, jestli na světě někdo něco podobného má. Ta naše je úplně novou konstrukcí, která vznikla tento týden, na turnaji měla premiéru. Investice byla opravdu velká, je to vlastně naše unikátní klec, ring, jak to nazvat (úsměv). V hlavě jsem byl nejvíce nervózní z této situace, jak to bude probíhat. Stačil jeden prů... a mohlo se to zhroutit. Jak bychom to pak řešili? Byly alternativy, že bude thajský box v kleci nebo MMA v ringu. Naštěstí šlo vše hladce. Postavit klec z ringu trvalo 16 minut, z klece na ring to bylo ještě rychlejší a zabralo to jen 12 minut. Z toho jsem měl radost.
Stihli jste to velice rychle. Jak jste se na tu přestavbu připravovali? Dá se to přirovnat ke vjezdu Formule 1 do boxů?
Ano, přesně. Kluci z Pro Fighters, kteří tu konstrukci vyráběli, si na tři dny pronajali kulturní dům. Tam to řezali, zkoušeli, předělávali. Dnes poté měli s třineckými brigádníky generálku, zkoušeli to od patnácti hodin. Všechno jim šlapalo tak, jak mělo. Jsem z toho moc nadšený. Chtěl jsem MMA v kleci a thajský box v ringu, protože tam patří. Jedná se o velice atraktivní sport, extrémně dynamický. Myslím si, že by to lidi mohlo bavit.
Odkud čerpáte inspiraci na podobné projekty. Teď se na turnaji poprvé objevilo MMA, inspiroval jste se například u ONE Championship, kde se také míchá MMA a postojové disciplíny?
Ano, já se inspiruji všude. U RWS se mi líbilo například otevřené bodování, to už máme od prvního gala, u ONE Championship jsme se inspirovali těmi bonusy. Něco máme jedinečného, třeba to vážení. V pátek se bojovníci odváží, pak hodinu před zápasem znovu, to je podle mě jedinečný koncept. Samozřejmě se inspiruji všude, u Oktagonu, ONE Championship, RWS, ale snažím se přidávat i něco jedinečného.
Když jsme u jedinečných věcí, nejsem si jistý, že by byl na světě někdo jako vy. Komentátor, trenér, promotér, spolumajitel, vše v jednom. Jak je pro vás tato kombinace náročná?
Já mám podle mě nějaký komplex v hlavě. Chci dělat všechno a být všude. Nevím, proč to tak mám. Zatím jsme mladý, zvládám to, ale uvědomuji si, že nemůžu dělat všechno a budu muset najít nějaké další lidi. Zatím mě to ale baví. Cítím zodpovědnost za ten thajský box, chci to vypromovat co nejvíc. Baví mě dělat trenéra, to je moje srdeční záležitost. Všeho se jednoho dne budu muset vzdát, možná to i udělám (úsměv). Chci ale posunout ten thajský box na největší možný level. Chci být se svými zápasníky, zvládat ten kolos.